AHMET YILDIZ’A ADALET!

AHMET YILDIZ’I KATLEDEN “KATİL BABA” BULUNSUN!

Ahmet YILDIZ, 15 Temmuz 2008 tarihinde babası tarafından Üsküdar’da “sırf” eşcinsel olduğu için katledilmiştir! 8 Eylül 2009 tarihinde açılan Ahmet YILDIZ cinayeti davası, Türkiye’de ilk defa eşcinsel namus cinayeti kavramını resmiyete taşıdı. Tek sanık olarak yargılanan baba hala bulunamadığı için, 8 yıldır devam eden duruşmalarda sanık sandalyesi hep boş kaldı.

İnterpol ile arama kararı olan firari katil baba, hala her nedense bulunamamış ve adalet sağlanamamıştır.

Oysa biliyoruz ki; eril ve heteroseksist sistem, her zaman LGBTİ’leri hedef almaya devam etmektedir. İkiyüzlü sistemin adaleti, işine geldiğinde aranan kişiyi yakalayıp yargılayabiliyor iken, bu davada Savcılık, Adalet Bakanlığı ve devletin diğer kurumları üç maymunu oynamaya devam etmektedir. 6 yıldır devam eden bu dava adeta yılan hikayesine dönmüş, tıkanmıştır.

Bizler bu kampanya ile her kim olursa olsun cinsel kimlik ve cinsel yöneliminden dolayı katledilmesinin önüne geçmek ve işlenen bu suçun en ağır derecede cezalandırılmasını, ailesi veya toplum tarafından işlenen nefret cinayetlerinin hesapsız kalmamasını istiyoruz. Bu sebeple Ahmet YILDIZ’ın katil babasının bir an önce bulunmasını ve yargılanmasını istiyoruz.

Bizler Hêvî LGBTİ olarak; nefrete, erkek adaletine, namus cinayetlerine, homofobiye ve transfobiye inat, Ahmet YILDIZ davasının takipçisi ve müdahili olacağız. Herkesi davayı takip etmeye ve katil babanın bulunması ve yargılanması için bu kampanyayı destek olmaya, sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Sen yoksan çok eksiğiz.

BİR SONRAKİ DURUŞMA:

Dava Tarihi: 30 Mayıs 2017 Kartal 5. Ağır Ceza Mahkemesi
Saat: 09:00
Yer: Kartal Anadolu Adliyesi

İMZA KAMPANYASI ( Change.Org )

İmza kampanyası açıktır. Duruşma gününe kadar devam edecektir. imzalamak için aşagıdaki linke tıklayınız. Yaygınlaştırmak için aşagıdaki linki kopyalayıp sosyal medya hesaplarınızda paylaşınız.

https://www.change.org/p/eşcinsel-oğlunu-öldürdü-ve-kayıplara-karıştı-ahmet-yıldız-a-adalet?recruiter=57692089&utm_source=share_petition&utm_medium=twitter&utm_campaign=share_twitter_responsive

BİMER’E DİLEKÇE YAZMA

Ahmet Yıldız Davası için Başbakanlık bilişim merkezine Ahmet Yıldız davasını soracağız. Dilekçe online olarak doldurulabilmektedir. Gönderdiğimiz her online dilekçe bizzat dava savcısına ulaştırılıyor. Dava savcısına idari soruşturma niteligi taşıyor. Bimer’e e- dilekçe kampanyasının amacı mahkeme üzerinde kamuoyu baskısı oluşturma. Davanın sürümcemedeki halini resmi mekanizmalara sorgulatma. Bimer’e e dilekçe gönderilecek web adresi:
http://www.bimer.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx

CYBER EYLEM VE ETKİNLİKLER

1 – Twitter: Hashtag Eylemi / Video eylem
Hashtag: #AhmetYıldızaAdalet  #JusticeForAhmetYildiz

2 – Facebook: Hashtag, Video Eylem ve Event
Hashtag: #AhmetYıldızaAdalet  #JusticeForAhmetYildiz