Depremden Etkilenen Mülteci LGBTİ+lar İçin Ücretsiz Psikoterapi Seansları 1. Dönem Başvuru Çağrısı

HEVİ LGBTİ+ olarak depremden etkilenen Mülteci LGBTİ+lara 20 Mart 2023 – 11 Haziran 2023 tarihleri arasında ücretsiz bireysel psikoterapi desteği sunuyoruz.Travma sonrası psikososyal destek sağlamayı amaç güttüğümüz bu programın odağında “Yas, Başa Çıkma ve İyileşme” süreçleri yer alacak. 

SON BAŞVURU TARİHİ: 20 MART 2023, 23.59 

Seansların Başlangıç ve Bitiş Tarihleri: 01 Nisan 2023 – 11 Haziran 2023 

Seans Günleri ve Saatleri: Danışanların talepleri dikkate alınarak birlikte belirlenecektir.
Seans Yeri: Seanslar Zoom iletişim kanalında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Ancak yüz yüze görüşmek isteyenlerin taleplerine olumlu yanıt verilecektir.
Seans Dili: Arapça ve Farsça çevirmenler eşliğinde Türkçedir. Ayrıca Fransızca da seans verilebilecektir.
Seans Ücreti: Ücretsizdir.
Seans Sayısı: Her bir danışan için on seans planlanmıştır.
Seans Yürütücüleri: İnsan hakları mücadelesi sürdüren uzman psikologlar tarafından yürütülecektir.

Kontenjan: 10 Mülteci LGBTİ+ ile sınırlıdır.

Başvuru Koşulları: 
Depremden etkilenmiş mülteci LGBTİ+ olmak ve 18 yaşından büyük olmak. (Daha çok sayıda ihtiyaç sahibinin yararlanabilmesi için düzenli katılım şartı aranmaktadır.

Başvuru Şekli: 
“Başvuru Formu”nun eksiksiz bir biçimde doldurulması veya info@hevilgbti.org adresine e-posta yoluyla gönderilmesi gerekmektedir. “Başvuru Formu”nu göndermeden önce kişisel verilerin HEVİ LGBTİ+ Derneği tarafından korunması ve işlenmesine ilişkin “Aydınlatma Metni” ve “Açık Rıza Formu”nu lütfen inceleyiniz.

Başvuru Değerlendirme Süreci: Yukarıda belirtilen koşulları karşılayan ve 20/3/2023, 23.59’a kadar gönderilen tüm başvurular HEVİ LGBTİ+ Derneği bünyesinde oluşturulan seçici kurul tarafından değerlendirilecek ve sonuçlar en geç 24/3/2023 16.59’a kadar başvuruculara bireysel olarak mail yoluyla iletilecektir.

Bu destek programı HEVİ LGBTİ+ Derneği ve Wellspring Philanthropic Fund iş birliğinde “Mülteci LGBTİ+ları Güçlendirilme” projesi kapsamında gerçekleştirilecektir.