5. ODTÜ Onur haftası kapsamında HEVİ LGBTİ+ derneği ODTÜ’lü öğrencilerle birlikte etkinlik düzenledi.
![](https://hevilgbti.org/wp-content/uploads/2022/12/WhatsApp-Image-2022-06-18-at-12.23.53.jpeg)
ODTÜ’ de gerçekleştirilen etkinliğin konusu “Mülteci LGBTİQAA+lar”dı. Mülteci LGBTİ+ların yaşadıkları sorunlar, alanda yaşanan ihlalller, sosyal haklara erişim ve LGBTİ+ hareketin Mülteci LGBTİ+lara yaklaşımı ele alındı. Etkinliğin” Nasıl dayanışmalı?” Tartışma kısmında ise Mülteci LGBTİ+larla nasıl bir dayanışma ağı kurulabileceğinden, daha önce yaşanan olumlu ve olumsuz deneyimlerden bahsedildi.
![](https://hevilgbti.org/wp-content/uploads/2022/12/WhatsApp-Image-2022-06-08-at-12.46.50-1-1024x1024-1.jpeg)
No comment