HEVİ LGBTİ+ Derneği yaptığı çalışmalar hakkında üye, gönüllü ve takipçilerini bilgilendirmek amacıyla hazırlanılan yıllık faaliyet raporlarını yayımlamaya devam ediyor. Derneğimizin “2020 Yılı Faaliyet Raporu”na yayımlarımız bölümünden ulaşabilirsiniz.

2020 Yılı Faaliyet Raporundan bazı başlıklar

COVİD-19 PANDEMİSİ DOLAYISIYLA DEĞİŞEN DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

HEVİ LGBTİ+ Derneği Covid 19 Pandemisinden dolayı 14 Mart 2020 tarihi itibariyle yüz yüze danışmanlık hizmetlerine ara vererek, telefon, online ve mail yoluyla tüm LGBTİ+’lara danışmanlık hizmeti vermeye devam etti.

NEFRET HUTBESİNE KARŞI AÇIKLAMA YAPILDI

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın 24.04.2020 tarihinde Ramazan ayına özel verdiği hutbesinde, HIV ile yaşayanları hedef göstermesi üzerine karşın basın açıklaması yapıldı ve daha öncesinde yayınladığımız “Türkiye’den HIV Hikayeleri” Kitabını online olarak yeniden paylaşıma açtık.

17 MAYIS ULUSLARARASI HOMOFOBİ BİFOBİ TRANSFOBİ KARŞITI BULUŞMA

5 yıldır mülteci LGBTİ+’lar ile gerçekleştirilen 17 Mayıs IDAHOBİT buluşmaları 5 farklı çağrı dili ile online olarak gerçekleştirildi.

28. ONUR HAFTASI KAPSAMINDA PANEL

28. İstanbul Onur Haftası kapsamında İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası komitesi ve HEVİ LGBTİ+ Derneği ortaklığında “Mülteci LGBTİ+’lar LGBTİ+ Hareketin Neresinde” başlıklı etkinlik gerçekleştirildi.

“10 SORUDA HIV” KİTAPÇIĞI

HEVİ LGBİ+ Derneği Sağlık Komisyonu tarafından hazırlanan “Kolime Sağlık” serisinin 3. kitapçığı olan “10 soruda HIV” kitapçığı 5 farklı dilde yayımlandı.

“YALNIZ DEĞİLSİN” BROŞÜRÜ

HEVİ LGBTİ+ Derneği Mülteci LGBTİ+ Komisyonu tarafından hazırlanan “Yalnız Değilsin” kitapçığı 5 farklı dilde yayımlanıp türkiyenin 22 farklı şehrinde yaşayan 276 mülteci LGBTİ+’lara posta yoluyla ücretsiz ulaştırıldı.

MÜLTECİ LGBTİ+ PANDEMİ DESTEK KİTİ

HEVİ LGBTİ+ Derneğinin devam eden Covid-19 Pandemisi nedeniyle mülteci LGBTİ+’lardan gelen istek üzerine hazırlanan pandemi destek kitleri 22 farklı şehirde yaşayan 276 mülteci LGBTİ+lara posta yoluyla ulaştırıldı.

ONLİNE “MÜLTECİ LGBTİ+ AKTİVİST BULUŞMALARI

HEVİ LGBTİ+ Derneği ve Muamma LGBTİ+ Derneği ortaklığıyla “Mülteci LGBTİ+ Aktivist Buluşmaları” 1-2 ve 3 aşamada farklı zamanlarda online olarak gerçekleştirildi.,

1 ARALIK DÜNYA AIDS GÜNÜ

HEVİ LGBTİ+ Derneği geleneksel hale gelen 1 Aralık Dünya AIDS günü etkinlikleri kapsamında “HIV, LGBTİ+ Aktivizmin Neresinde” ve “HIV ve Ruh Sağlığı” Panelleri online olarak gerçekleştirildi.

“SINIR ÖTESİ” YOUTUBE PROĞRAMI

HEVİ LGBTİ+ Derneği olarak Dünyada LGBTİ+ aktivizminden örnekler içeren ve hafıza çalışmalarına katkıda bulunacağına inandığı “Sınır Ötesi” Youtube yayın dizisine başlandı. Yayın dizisinin ilkinde Macaristan Labrisz Lesbian Association Yönetim Kurulu Üyesi Dorottya Redai’yi konuk edildi.

No comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir