AHMET YILDIZ CİNAYETİ 9 YILDIR BAŞLADIĞI YERDE

admin tarafından tarihinde yayınlandı

AHMET YILDIZ CİNAYETİ DAVASI 9 YILDIR BAŞLADIĞI YERDE

2008 yılında babası tarafından İstanbul Üsküdar’da katledilen Ahmet YILDIZ davası 2009 yılında başlamıştı. Katil Baba Yahya YILDIZ’ın interpol araması olmasına rağmen bulun(a)mamasından dolayı dava hâlâ başladığı noktadan devam ediyor. Kartal 5. Ağır Ceza Mahkemesinde Bugün saat 10:00 da görülen 28. duruşma saniyeler sürdü. Dava katil baba Yahya YILDIZ’ın arama kararının devamı ile 27. 12.2018 saat:09:44 tarihine ertelendi.
Kartal 5. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görülen 28. duruşma için Hêvî Lgbti Derneği tarafından İstanbul+ Onur Haftası kapsamında davaya çağrı yapılmıştı. Davaya duruşma avukatı Fırat SÖYLE ve Hêvî Lgbti Derneği aktivistlerinden 3 kişinin katıldı. Duruşma sonrası açıklamada bulunan Hêvî LGBTİ aktivisti Osman DOĞAN: “Katil Baba bulunana kadar yılmadan bu davanın takipçisi olmaya devam edeceğiz. Lgbti+ Nefret cinayetlerinde Adalet: kör, sağır ve dilsiz. Ahmet Yıldız Davasında gören göz olmaya, duyan kulaklar olmaya, hesap sormaya devam edeceğiz.” Dedi.
Türkiye’de Eşcinsel Namus Cinayeti olarak geçen Ahmet YILDIZ davası ve işlenen diğer Nefret Cinayetlerine dikkat çekmek amacıyla bugün saat:19:00 da dava avukatı Fırat Söyle’nin de yer alacağı bir panel düzenlenecektir. Panel ayrıntıları:
“Bir namus cinayeti: Ahmet Yıldız Davası” paneli
Yer: Cezayir
Tarih:28.06.2018
Saat:19:00
Konuşmacılar: Avukat Fırat SÖYLE: Ahmet Yıldız Davası Avukatı
Dr.Ahmet KAYA: Hêvî LGBTİ Derneği Ahmet Yıldız dava takipçisi
Moderatör: Can KAYA (Hêvî LGBTİ Derneği Sosyal Hizmet Uzmanı)
Açıklama: 2008 yılında babası tarafından katledilen ve Türkiye’de ilk “Eşcinsel Namus Cinayeti” olarak adlandırılan davada “kayıp” baba bulun(a)madığı için nefret cinayetlerine her geçen gün yeni bir arkadaşımız eklenmekte. Ahmet Yıldız davasının 28. Duruşmasının olduğu bu günde bir araya geliyoruz. Nefret cinayetlerini, Türk “hukuk” sistemini, iyi hal indirimlerini ve cezasızlık konularının tartışılacağı panelde buluşuyoruz.

Haber: Can Kaya

 

Kategoriler: GenelHaber

0 yorum

Bir cevap yazın